Spotkania czwartkowe

Zaangażuj się

Spotkania czwartkowe to formacja regularna. Odbywają się w każdy czwartek od 20:00-22:00. Na te dwie godziny składa się wspólna modlitwa, konferencja księdza i spotkanie w stałej grupie. Aby formacja przeniosła się na życie, ważny jest czas, jaki na nią poświęcisz. Uważamy, że warto uczestniczyć w spotkaniach od 2 do 4 lat, a później znaleźć dla siebie nowe miejsce w Projektach WIO lub w Kościele.

Uwaga: w czasie pandemii spotkania odbywają się online.

Aby dołączyć do formacji czwartkowej, wypełnij formularz rekrutacyjny, dzięki niemu będziemy mogli przydzielić Cię do odpowiedniej grupy czwartkowej. Po otrzymaniu formularza skontaktuje się z Tobą osoba z naszej grupy Infomacyjno-Rekrutacyjnej i poinformuje Cię o najbliższym terminie rekrutacji, a następnie o jej wynikach.

Do formacji można dołączyć przez cały rok, w wyznaczonych okresach, o których informujemy na Facebooku, w aktualnościach na tej stronie oraz na Mszy Zanurzenia. Zapraszamy osoby w wieku 20-40 lat.

Sprawdź sam jak pracujemy na Spotkaniach Czwartkowych:

 • Posłuchaj konferencji 

  Rekolekcje - Słuchanie (4.1 MB)

  pobierz
 • Pobierz rozważania na tydzień
 • Wykorzystaj je codziennie podczas modlitwy
 • Zrealizuj zaproponowane postanowienia

Wspólnota Indywidualności Otwartych Kraków

Zasady Spotkań Czwartkowych

Zaangażuj się
spotkania czwartkowe Kraków
 • Udział w cotygodniowych spotkaniach i życiu Wspólnoty – obecnie każdy z nas ma milion alternatyw, co zrobić w czwartkowy wieczór. Jeżeli chcesz zmiany, powinieneś mieć priorytety. Zapraszamy Cię też do współtworzenia Kościoła zaangażowanego.

 • Codzienna modlitwa – w czasie trwania formacji uczymy medytacji, która jest główną formą chrześcijańskiej modlitwy. To spotkanie ze Słowem Boga, które pozwala wniknąć w Jego sedno i przenieść odkrycia do swojego wnętrza i do swojego życia.

 • Realizowanie postanowień – codzienna modlitwa kończy się postanowieniem, małym celem którego realizacja będzie zmieniać Twoje nawyki i przekonania, pozwoli dokonać nowych odkryć i poszerzyć horyzont.

 • Otwartość na inny punkt widzenia – Bóg ma inny punkt widzenia i każdy człowiek patrzy na świat inaczej niż Ty. Czy jesteś tego ciekawy, czy raczej masz swoje zdanie na wszystko i będziesz się starał innych do niego przekonać? Nie boimy się pytać, nie boimy się błądzić.

Zapisz się na Newsletter WIO