Męska Strona Rzeczywistości

To część Wspólnoty Indywidualności Otwartych. Jest wspólnotą mężczyzn i drogą wszechstronnego rozwoju męskości prowadzącą do zmiany jakości życia.

Wszechstronny rozwój zdefiniowaliśmy poprzez pracę w pięciu obszarach:medytacja, aktywność fizyczna, relacje, służba, życie zawodowe.

MSR to styl życia, męska przyjaźń, przygoda i wspólne szukanie prawdy. Nie chcemy myśleć stereotypami, jesteśmy otwarci na zmianę i zdobywanie nowych kompetencji.

Jak zacząć?

Poznaj nas poprzez Mszę Świętą WIO i nasze kolacje otwarte. Jeśli jesteś gotowy do pracy nad sobą to na początek zapraszamy na Spotkania Czwartkowe, które są podstawą formacji w naszym środowisku oraz warunkiem koniecznym do wejścia w MSR. 

Po minimum dwuletniej formacji na Spotkaniach Czwartkowych i pozytywnej rekrutacji pracę w MSR rozpoczniesz od Kodeksu Honrowego MSR. 

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się sprawdzić w samotnym przejściu EDK, a będąc uczestnikiem Spotkań Czwartkowych możesz przystąpić do Służby Litrugicznej. 

 

Kodeks Honorowy

Zaangażuj się

Kodeks Honorowy to doskonała przestrzeń dla kształtowania charakteru mężczyzny. Możesz go kształtować poprzez podejmowanie wyzwań w oparciu o sprawdzone zasady i wartości ewangeliczne.  Mężczyzna MSRu konfrontuje swoje zdanie, umiejętności i możliwości i  poznając po owocach wyciąga wnioski, stale się rozwijając".

Czym jest wyzwanie w Kodeksie Honorowym?

Wyzwanie w Kodeksie Honorowym tworzą 3 elementy: zmiana, zaparcie się siebie oraz wygrana przynosząca dobre owoce. Wyzwanie jest zatem celem, ale takim który spowoduje, że się zmienisz i zmieni się też jakość Twojego życia. Do jego osiągnięcia musisz się zaprzeć samego siebie. W tym momencie następuje zmiana jakości, bo stajesz się KIMŚ innym. Wygrana – czyli osiągnięcie wyzwania – przynosi dobre owoce i przygotowuje do postawienia i zrealizowania kolejnych, jeszcze większych wyzwań.

photo no 1

Spotkania Kodeksu Honorowego obecnie odbywają się raz w miesiącu w Krakowie (Kościół Św. Józefa) w okresie październik-czerwiec. Podstawowy program formacyjny trwa 9 miesięcy. Po pozytywnej weryfikacji na zakończenie programu formacyjnego uczestnik zapraszany jest na Poligon Duchowości oraz do dalszej formacji w komórkach MSR.

Kodeks Honorowy MSR opiera się na 4 głównych wartościach:

Siła, Odpowiedzialność, Mądrość i Honor.

W każdej z nich obowiązują określone zasady, którymi należy podążać. W każdym roku Kodeksu Honorowego pracujemy nad konkretną wartością, realizując w życiu cele-wyzwania. Kodeks jest jawny, ale ma też swoje tajemnice, odkrywane podczas comiesięcznych spotkań i codziennej pracy. Na spotkaniach Kodeksu Honorowego obowiązują też reguły, które sprawiają, że w kodeksie pracują tylko osoby sprawdzone i zaufane, przez co motywacja i zaangażowanie utrzymywane jest na wysokim poziomie. Pracę wspierają sprawdzone narzędzia, które pomagają w osiąganiu wyzwań.

Polub nasz profil na Facebook’u, przyjdź na Mszę Świętą WIO – poinformujemy Cię o możliwości dołączenia do struktur MSR. Lub już dziś wypełnij formularz rekrutacyjny.

Służba Liturgiczna

Służba Liturgiczna WIO to grupa mężczyzn, którzy na co dzień żyją ideałami Męskiej Strony Rzeczywistości. Są wśród nas studenci, absolwenci, ojcowie rodzin.

„Mężczyzna powinnien być tam, gdzie dzieją się rzeczy najważniejsze” – to dewiza Służby Liturgicznej. Dlatego służymy przy ołtarzu, miejscu, gdzie rozgrywa się największa i najważniejsza Tajemnica w Kościele - Eucharystia.

Służba Liturgiczna to szansa na nowe, głębsze spojrzenie na Eucharystię i ciągły rozwój. Przed każdą Mszą każdy z Nas modli się o to: „ abym swoją posługą mógł uświęcać siebie innych”. Wychodzimy z założenia, że współtworząc Mszę Zanurzenia – przestrzeń, w której każdy może spotkać się z Bogiem, w pierwszej kolejności każdy z Nas musi Go doświadczyć.

Dlatego w ciągu roku przechodzimy kilka szkoleń z zakresu liturgii, podnosząc przez to swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Regularnie pracujemy nad Słowem Bożym, współpracujemy z zawodowym aktorem, który przygotowuje Nas do niedzielnych czytań.

Służba Liturgiczna jest elitarną grupą, do której zapraszamy tylko facetów, chcących pracować nad sobą. Jeżeli chcesz dołączyć do Nas wypełnij formularz rekrutacyjny, wkrótce odezwiemy się do Ciebie.

Poligon Duchowości

Podejmujemy wspólnie niecodzienne i ekstremalne wyzwania, które mają doprowadzić nas do spotkania z Bogiem i poznania siebie. Realizujemy to poprzez wysiłek fizyczny, modlitwę, sprawdzenie swojego charakteru i przekraczanie samego siebie. 

Każdego roku stawiamy sobie nowe wyzwanie, do którego przygotowujemy się poprzez wyjazdy i szkolenia. Poligon Duchowości to przestrzeń do sprawdzenia siebie w sytuacjach ekstremalnych w grupie facetów, dla których wspólny duch i spotkanie Boga w tych trudach jest niezmiernie ważne. 

Wyprawy

Jest jeszcze coś…wyprawy – tym żyje MSR. Przygoda, wyzwanie, wysiłek fizyczny oraz zmierzenie się z trudnościami, które weryfikują umiejętności i kondycję fizyczną, to coś co nas łączy i inspiruje. Od lat organizujemy wypady w góry – od Beskidów, poprzez Tatry, a skończywszy na Alpach. 

Dołącz do MSR a na jeden z wyjazdów masz szansę pojechać razem z nami... 

Rejony MSR w Polsce

Jeśli podoba Ci się idea Męskiej Strony Rzeczywistości, a z racji miejsca zamieszkania nie jesteś w stanie uczestniczyć w spotkaniach w Krakowie, możesz sprawdzić czy w Twoim regionie działa Rejon MSR do którego mógłbyś dołączyć.

Andrychów

 
 

Tomaszów Lubelski

 
 
 

Poznań
fb: @Poznan.MSR

 
 

Franknowo

 

Podkarpacie
fb: @Podkarpacie.MSR

 
 
 
 

Pabianice

 

Jastrzębie-Zdrój
fb: MSR.JastrzebieZdroj

 
 

Zapisz się na Newsletter WIO