Liturgia

Wciąż doświadczamy, że piękna Liturgia pozwala nam głębiej odkrywać tajemnice Eucharystii, że jest to niesamowity czas spotkania Wspólnoty z Bogiem, dlatego dbamy o niego, angażując się i tworząc wyjątkową oprawę Mszy Świętej poprzez wspaniały śpiew jak i dostojną posługę lektorów.

Grupa modlitewna

Zaangażuj się

Łączy nas wspólna pasja śpiewania. Chcemy by nasz śpiew ubogacał szczególny czas Eucharystii.  Doskonalimy się, by szukać piękna w muzyce liturgicznej, w tradycyjnym i wielogłosowym śpiewie w Kościele. Wciąż odkrywamy, że śpiew liturgiczny jest pełen inspiracji w budowaniu relacji z Bogiem. Czas spędzony na próbach, warsztatach i dyskusjach łączy nas we wspólnym celu - modlitwy śpiewem na Chwałę Bożą. Pięknem naszych odkryć dzielimy się z innymi podczas cotygodniowej, niedzielnej Mszy Świętej WIO. Chcemy, aby poprzez ubogacającą modlitwę śpiewem, to wyjątkowe spotkanie wspólnoty Kościoła zaangażowanego było dla każdego z uczestników jeszcze bliższym spotkaniem z Bogiem.

ZAANGAŻOWANIE

Jeśli regularnie chodzisz na Mszę Świętą WIO oraz chcesz swoim śpiewem i zaangażowaniem ubogacić piękno liturgii to wypełnij formularz.

Służba Liturgiczna

Służba Liturgiczna na Mszy Świętej w Krakowie, Rynek Podgórski

Służba Liturgiczna WIO to grupa mężczyzn, którzy na co dzień żyją ideałami Męskiej Strony Rzeczywistości. Są wśród nas studenci, absolwenci, ojcowie rodzin.

Mężczyzna powinien być tam, gdzie dzieją się rzeczy najważniejsze” – to dewiza Służby Liturgicznej. Dlatego służymy przy ołtarzu, miejscu, gdzie rozgrywa się największa i najważniejsza Tajemnica w Kościele - Eucharystia.

Służba Liturgiczna to szansa na nowe, głębsze spojrzenie na Eucharystię i ciągły rozwój. Przed każdą Mszą każdy z Nas modli się o to: „abym swoją posługą mógł uświęcać siebie innych”. Wychodzimy z założenia, że współtworząc Mszę Zanurzenia – przestrzeń, w której każdy może spotkać się z Bogiem, w pierwszej kolejności każdy z Nas musi Go doświadczyć.

Dlatego w ciągu roku przechodzimy kilka szkoleń z zakresu liturgii, podnosząc przez to swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Regularnie pracujemy nad Słowem Bożym, współpracujemy z zawodowym aktorem, który przygotowuje Nas do niedzielnych czytań.

Służba Liturgiczna jest elitarną grupą, do której zapraszamy tylko facetów, chcących pracować nad sobą. Jeżeli chcesz dołączyć do Nas wypełnij formularz rekrutacyjny, wkrótce odezwiemy się do Ciebie.

Zapisz się na Newsletter WIO