Komórki Małżeńskie

Grupy dla Wymagających tworzą przestrzeń do rozwoju dla małżeństw, w tym dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla osób spoza Krakowa. Spotkania grup odbywają się z mniejszą częstotliwością niż Spotkania Czwartkowe WIO - średnio co 2 tygodnie lub co miesiąc. Stawiamy na dojrzałe zaangażowanie – ważna jest regularność w spotkaniach, która buduje przestrzeń do wzajemnego poznania i otwartości na inny punkt widzenia.

Komórki Małżeńskie

Zaangażuj się

Komórki Małżeńskie WIO skierowane są do małżeństw i rodzin z małymi dziećmi. Małeżeństwo, rodzina, dzieci to nowe wyzwania, można postrzegać je z perspektywy ograniczeń, a my widzimy tu możliwości. Chcemy być dla siebie inspiracją do nieustannego rozwoju, w tym rozwoju duchowego. Obecnie w WIO działają 3 komórki małżeńskie, w których pracuje w sumie 12 par małżeńskich, w tym 11 par ma dzieci.

Komorka Rozwoju Duchowego 2plus

ZASADY

Poszukujemy rozwoju duchowości osobistej i  małżeńskiej poprzez modlitwę, dzielenie swoim życiem oraz poruszanie w dyskusji ważnych, praktycznych tematów pojawiających się na etapie wspólnego życia. Nasza praca oparta jest m.in. o nauczania ks. Jacka Stryczka ze Spotkań Czwartkowych WIO, ale nie tylko, ciągle szukamy i jesteśmy otwarci na nowe źródła inspiracji. W spotkaniach komórki stawiamy na otwartość na inny punkt widzenia. Angażujemy się w inspirujące dyskusje. Owoce zależą od codziennej modlitwy osobistej zmieniającej życie.

SPOTKANIA

Spotkania odbywają się raz w miesiącu i trwają od 1,5h do kilku godzin - w zależności od komórki. Spotykamy się w domu jednej z rodzin należących do danej komórki. Wyznajemy zasadę, że posiadanie dzieci (nawet małych) nie jest przeszkodą, do brania udziału w spotkaniach formacyjnych. Uczestniczymy w nich z naszymi pociechami. Zapewniamy sobie zabawki i bezpieczną przestrzeń. Dla mam maluszków jest to znakomita okazja do wyjścia z domu, nabrania dystansu, odpoczynku psychicznego.

ZAANGAŻOWANIE

Do pracy nad sobą w Komórkach Małżeńskich WIO zapraszamy małżeństwa oraz rodziny z dziećmi, które odbyły minimum półroczną formację w ramach Spotkań Czwartkowych WIO. Jeśli jesteście zainteresowani skontaktujcie się z nami poprzez formularz rekrutacyjny.

 

 

 

 

Zapisz się na Newsletter WIO