EDK - Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zaangażuj się

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest największym projektem WIO i MSR. Co roku coraz więcej osób w całej Polsce (i nie tylko) wychodzi na szlaki EDK, aby w nocy, w zmęczeniu i chłodzie spotkać się z Jezusem na trasie o długości około 40 kilometrów. Tutaj Misterium Męki Pańskiej naprawdę potrafi zaboleć.

Udział w EDK jest okazją do spotkania z Bogiem i pozwolenia Mu prowadzić się nawet, gdy nogi odmówią posłuszeństwa, a Twoja pewność siebie legnie w przydrożnym rowie. To wyzwanie to zgoda na trudne warunki, zmęczenie, zimno, czasem ból. Paradoksalnie jednak mogą one bardzo pomóc otworzyć się na medytację i modlitwę pokazując prawdę o własnych ograniczeniach, do których możesz Jego zaprosić.

Grupa organizacyjna EDK liczy około 20 osób i zajmuje się koordynacją całego wydarzenia - promocją, organizacją krakowskiej edycji EDK, szkoleniem i pomocą dla osób organizujących EDK w innych miastach oraz obsługą teleinformatyczną Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Członkowie grupy organizacyjnej są wyłaniani spośród osób zaangażowanych w WIO i MSR, posiadających odpowiednie kompetencje oraz doświadczenie zdobyte w projektach WIO i MSR.

Więcej o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej można dowiedzieć się na oficjalnej stronie projektu: www.edk.org.pl

Zapisz się na Newsletter WIO