Aktualności

Data publikacji: 11.15.2017

Serce Paczki

Szlachetna PACZKA powstała w 2001 roku. Zrewolucjonizowała nasz kraj. Połączyła biednych i bogatych. Wprowadziła rewolucję Lubię Ludzi. Jest jednym takim projektem na świecie. Projektem, w którym łączy się milion osób, a wciąż konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Idea Szlachetnej Paczki zrodziła się w księdzu Jacku. Na co dzień jest raczej samotnikiem, myślicielem, filozofem. Swoimi refleksjami od lat dzieli się na niedzielnych Msza św. które odprawia w Kościele św. Józefa w Krakowie o 20.00. Pierwszymi, którzy gromadzili się wokoło ideałów Paczkowych byli studenci, z którymi wtedy pracował w duszpasterstwie akademickim - dzisiejszym WIO :) 

 

Zapraszamy na cykl Mszy/ spotkań – po wspólną nazwą: Serce Paczki. Bo możesz być w tym czasie w samym sercu Paczki. W miejscu, w którym wciąż rodzą się nowe ideały. Możesz być osobiście, lub na FB dzięki transmisji na żywo.

Zaczynamy 19.11 godz. 20.00. kościół św. Józefa, Rynek Podgórski Kraków (lub na Facebooku).

Na kolejnych Mszach zgłębione będą poszczególne wartości "Lubię ludzi":

 

19.11: UCZCIWA PRACA. Czyli o tym jak połączyć idealizm i dość duże zarobki.

26.11: ŻYCZLIWOŚĆ. A po Mszy szybka randka, czyli możliwość niezobowiązującego pogadania z innymi uczestnikami Mszy św.

3.12: WRAŻLIWOŚĆ. Czyli prawdziwa opowieść o tym, jak pomagać. Po Mszy możliwość skonfrontowania się ze swoimi ideałami.

10.12: FINAŁ - DRUŻYNOWOŚĆ. Czyli czym jest słynna WIO – SNA. Będzie to też msza w intencji wolontariuszy.

17.12: Msza Dziękczynna za Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości. I dużo refleksji paczkowych.

 

Pasterka Paczkowa 24 grudnia godz. 24.00. Kościółek św. Benedykta obok Fortów i Kopca Kraka, Kraków. Ks. Jacek od lat właśnie wtedy modli się za wszystkich ludzi Paczki

Przeżyj z nami Szlachetną Paczkę – w blasku jej ideałów.

 
 
 

Zapisz się na Newsletter WIO