Aktualności

Data publikacji: 03.05.2014

Pomoc dla Ukrainy

Dotychczas w ramach Akcji Ukraina skupialiśmy się na bezpośredniej pomocy dzieciakom poprzez organizację dla nich wakacyjnych rekolekcji. Tym razem chcemy zorganizować materialną pomoc dla rodzin w Pnikucie i okolicach. Jak wiecie sytuacja na Ukrainie jest bardzo dynamiczna i niepewna i dlatego chcemy jakoś wspomóc jej mieszkańców i okazać im wsparcie. Po konsultacji z pnikuckim proboszczem, zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę paczek w WIO. Trafią one do najbardziej potrzebujących rodzin z parafii Pnikut. Jeśli uda nam się zrobić większą zbiórkę, rozszerzymy teren działania o sąsiednie parafie. Zadaniem tych z was, którzy będą chcieli włączyć się w akcję będzie przygotowanie paczki, natomiast my zajmiemy się jej przesłaniem.

Jak pomagamy?

Zbieramy paczki zawierające żywność trwałą i środki czystości. Aby zoptymalizować naszą pomoc prosimy o przygotowanie paczki wg jednej z 3 propozycji:

 
Paczka 1 Ilość Paczka 2 Ilość Paczka 3 Ilość
cukier  4kg cukier 4 kg cukier 2 kg
ryż 1 kg makaron 1 kg ryż 1 kg
olej 2 l olej 1 l makaron 1kg
mąka 1 kg mąka 2 kg olej  2l
proszek do prania 3 kg środki czystości   dania w słoikach (bezmięsne) 2 kg
płyn do mycia naczyń 1l kawa   proszek od prania 3 kg
herbata   kakao   środki czystości  
kawa   słodycze   mydło  
dżemy   przybory szkolne   dezodoranty (damski i męski)  
mydło          
szampon          
pasta do zębów

 

Jak przygotować paczkę:

  • maksymalna waga 20 kg
  • żaden z wymiarów paczki nie może przekraczać 1,5 metra, a suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość – 3 metrów
  • paczka nie może zawierać produktów pochodzenia zwierzęcego
  • wszystkie produkty muszą być wysłane w opakowaniach fabrycznych

 

Do paczek doklejamy kartkę z listą produktów, które się w niej znajdują oraz waszym imieniem i nazwiskiem (do naszej wiadomości).

Tak przygotowane paczki można przynosić do Biura WIO przed Mszę Święta WIO w niedzielę 23.03 od godziny 19:15 do godziny 19:50, a także we czwartek 20.03 od 19.00 do 20:00. Biuro WIO mieści się w budynku plebanii przy Kościele Św. Józefa na Podgórzu. 

Masz pytania? Napisz do Lidera Akcji Ukraina - Michał Kalinowski michal.kalinows@gmail.com

Zapisz się na Newsletter WIO